Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to wysokie zajęcie – nawet jeśli posiadamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim umiemy każdego roku zajmować się możnymi w witaminy a doskonałymi owocami. Postać spośród nich pomoże nam do przygotowania pysznych przetworów na zimę. Wiele drzew owocowych może trwać i owocować bardzo długo. Muszą jednak dobrej pielęgnacji. Wskazane jest na przykład regularne gwarantowanie ich przed grypami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest wskazane?

Opryskiwanie wskazane jest ze powodu na pozostałego typu infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby robione są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przypadkach mogą żyć one spowodowane i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest wtedy zawsze zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się prowadzić na drzewach owocowych, nawet jeśli potencjalnie dodające je grzyby, bakterie, czy wirusy są to w konkretnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać także w planu zabezpieczenia innych roślin, nawet skoro nie są one w strefy. Obniża się w współczesny metoda możliwość przenoszenia chorób przez funkcjonujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Łączone w należyty środek środki owadobójcze zezwalają na pokrycie drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków używanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą obejmować również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków zakłada się jednak to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie zwiększać się choroba. Używa się wtedy odpowiednio dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy tworzy się opryski?

Ze powodu na będący u nas czas, większość patogenów zwiększa się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które jednak jedyne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas jak należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka potrzebna jest do ich spełnienia dana jest przeważnie na opakowaniu środka. Że nie – warto zapytać sprzedawcę. Przeprowadza się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to miłe wyjście?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z pewnej strony zabezpieczają one przed chorobami – z innej jednak, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki wykorzystywane do oprysków są tak toż niebezpieczne dla pracowników. Wiele substancji całkowicie idzie z roślin teraz w małym okresie po dokonaniu oprysków. Na targu obecne są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki pomocy z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments