Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Sprzedaż ziemniaków Vineta Borne Sulinowo

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w tradycji kulinarnej nie tylko Nasz, ale a pełnej północnej części Europy. Z pewnością ich rozpowszechnienie przydałoby się do ograniczenia klęsk głodu, które w tradycyjnych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Dziś mamy kontakt do wielkich odmian o różnych naturach i przeznaczeniu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Szczecin

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, cechująca się znacznie korzystnym smakiem i dużymi walorami kulinarnymi. Dodatkowo są one stałe na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i utrzymują swoje zalety.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Szczecin

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta przylegają do rodzaju konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest dość chropowata, i zawierający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że wolno spożywa spożywać nawet bez dodatków – wystarczy szczypta soli, jak przy ziemniakach z centra.
Bulwy łączy się wczesną jesienią; dobrze się przechowują, długo zachowując dobrą kondycja konsumpcyjną natomiast nie tracąc swoich zalety. Ponadto charakteryzują się długim czasem spoczynku, co zmniejsza ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temuż w bulwach nie dochodzi także do syntezy wielkich kwot szkodliwej dla zdrowia solaniny (choć tu ważne jest chronienie ziemniaków w nocy. Należy i pamiętać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta prezentuje się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu idealnie kształtuje się do upraw ekologicznych, w jakich nie używa się chemicznych środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy świetnie zbierają się przy tej grupie, gwarantując wysoki smak prawdziwego ziemniaka oraz pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą jedynie ze sprawdzonego, ekologicznego gospodarstwa, będącego wymagane certyfikaty. Ponadto biorąc je, dobrze znasz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że wszystka gra będzie stanowiła dość nowe właściwości, gdy to się daje w wypadku ziemniaków widocznych w marketach. Zapewnia Ci zatem pewność guście i liczb tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Szczecin

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są raczej zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu idealnie kształtują się do zup, klusek również na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone także w budowie domowych frytek. świetnie zbierają się zarówno jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, kiedy i potraw bardziej oryginalnych, takich jak tajskie massaman curry, w jakim ziemniaki pełnią znaczącą kwestię.

Ziemniaki są niezwykle modnym warzywem w Polsce, jednocześnie bawiąc się niezbyt dobrą marką w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto ale pamiętać, że wprowadzona w ziemniakach skrobia jest lekkostrawna i lekka dla przewodu pokarmowego, a one jedyne są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co ciekawe, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej kobiety na ten związek.
Będąc źródłem gładkich i delikatnych węglowodanów, szybko dodają sile i sycą na długo. W związaniu z własnymi warzywami oraz źródłem roślinnego lub zwierzęcego białka stanowią pełnowartościowy posiłek. Ponadto charakteryzują się samą z grubszych ceny energetycznych spośród produktów skrobiowych wchodzących na bliskie stoły. Wynosi ona jedynie około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety będące na celu detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Szczecin

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz stanowić pewność, że na Twój talerz trafi produkt najdoskonalszej jakości, niezależny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów tworzących na dalszą metę negatywny wpływ na swoje zdrowie. Ponadto ich piękny gust i zalet kulinarne robią spośród nich wyjątkowy dodatek do wszystkiego obiadu oraz składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Szczecin

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments