Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

30 listopada odda się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na terenie miasta będą wygodne po raz ubiegły w niniejszym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w momencie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w niniejszym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na jakimkolwiek rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już chwila na zimową przerwę, która zostanie oszukana na stworzenie infrastruktury do nowego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego olbrzymia popularność wśród mieszkańców i turystów jest poważna. Wydłużenie bezpłatnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to rzeczywiście Rower Miejski zajmuje się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i korzystania z alternatywnych źródeł transportu przeważnie było plus będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale wykonywa naszą rolę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w niniejszym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z porządku w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy powracało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W granic tygodnia podział stawia się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek także z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w obecnym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w obecnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Na wczesnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został dodatkowo rozbudowany o różną stację i kolejne 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można otrzymywać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zerknij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Popularne wpisy

Zajazd Budzistowo

Strona: Zajazd Budzistowo kategoria tematyczna: Turystyka Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zajazdu Budzistowo – idealnego

5 letter words ending in mus

Znaleziony temat: 5 letter words ending in mus Jak wybrać najlepszą sokowirówkę do wyciskania musów?

gotowe soki dla cukrzyków

Znaleziony temat: gotowe soki dla cukrzyków Gotowe soki dla cukrzyków Wprowadzenie Cukrzyca jest chorobą, która

gry wyciskanie pryszczy

Znaleziony temat: gry wyciskanie pryszczy Gry wyciskanie pryszczy – jak wybrać idealną wyciskarkę do soków?

Uchwyt do szyby

Strona: Uchwyt do szyby kategoria tematyczna: Sklep Szukasz idealnego uchwytu do szyby? Właśnie znalazłeś odpowiednie

mus allegro

Znaleziony temat: mus allegro Mus z sokowirówki – szybki i zdrowy sposób na pyszne przetwory

kuchnia katowice

Znaleziony temat: kuchnia katowice Kuchnia Katowice – jak wykorzystać sokowirówkę wolnoobrotową do przygotowania pysznych soków?

aronia sokowirówka

Znaleziony temat: aronia sokowirówka Aronia sokowirówka – jak wybrać najlepszą dla siebie? Chcesz cieszyć się

sok tłoczony

Znaleziony temat: sok tłoczony Wyciskanie soku tłoczonego – jak prawidłowo używać wolnoobrotowej sokowirówki? Co to

soki po cc

Znaleziony temat: soki po cc Soki po cc Czy wiesz, że wyciskanie soków to nie

BitBay Giełda

Strona: BitBay Giełda kategoria tematyczna: Zarabianie BitBay Giełda to platforma, która umożliwia zarabianie poprzez handel

kuchnia bez tabu

Znaleziony temat: kuchnia bez tabu Kuchnia bez tabu: jak w pełni wykorzystać sokowirówkę? 1. Wybór

88 music

Znaleziony temat: 88 music Wolnoobrotowa sokowirówka – idealne rozwiązanie dla miłośników zdrowego stylu życia Prawidłowe

kuchnia 5m2

Znaleziony temat: kuchnia 5m2 Kuchnia 5m2 – jak efektywnie wykorzystać przestrzeń do wyciskania soków? Planowanie

soki wyciskane na odchudzanie

Znaleziony temat: soki wyciskane na odchudzanie Soki wyciskane na odchudzanie Wolnoobrotowa sokowirówka – idealna do

bez soli smaku

Znaleziony temat: bez soli smaku Wolnoobrotowa sokowirówka – dlaczego warto wybrać tę opcję? Sokowirówki wolnoobrotowe

qubik kuchnia

Znaleziony temat: qubik kuchnia Qubik Kuchnia – idealna sokowirówka do wyciskania pysznych soków Co to

soki odchudzajace z wyciskarki

Znaleziony temat: soki odchudzajace z wyciskarki Jak wyciskać soki odchudzające z wyciskarki wolnoobrotowej? Wybór odpowiedniej

wyciskanie glowa w gore

Znaleziony temat: wyciskanie glowa w gore Wyciskanie głowa w górę Wyciskanie głowa w górę to

baogela

Strona: baogela kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Zapraszamy na stronę internetową baogela.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór zegarków

kuchnia szara z drewnem

Znaleziony temat: kuchnia szara z drewnem Kuchnia szara z drewnem – idealny wybór dla miłośników