Rejestracja czasu pracy ma istotny wpływ na wyniki finansowe każdej firmy. Dlaczego?

Rejestracja czasu pracy ma istotny wpływ na wyniki finansowe każdej firmy. Dlaczego?

Wydajne funkcjonowanie firmy jest zawsze efektem zaangażowania i wkładu ludzi, którzy ją tworzą. Chcąc zachować pewność, iż pracownicy wywiązują się ze swoich obowiązków i nie przeznaczają cennego czasu pracy na bezproduktywne pochłaniacze czasu, jak na przykład przeglądanie mediów społecznościowych, konieczne jest monitorowanie ich aktywności.

Optymalne zarządzanie kompetencjami i czasem pracowników, jest jedyną drogą do skutecznego osiągnięcia maksymalnej wydajności firmy.

Monitorowanie aktywności pracowników – administracja i bezpieczeństwo

Aby zarządzanie czasem pracowników było możliwe, niezbędne jest otrzymywanie aktualnych informacji odnośnie ich aktywności na komputerze stacjonarnym lub mobilnym (w przypadku pracy zdalnej). Pozwala to na skuteczną weryfikację tego, czy podwładni faktycznie poświęcają czas pracy na realizację powierzonych im zadań. Często można bowiem zauważyć takie zachowania jak przeglądanie mediów społecznościowych czy uruchamianie licencjonowanych programów służbowych w celu stworzenia pozorów. Tego rodzaju postępowanie wśród pracowników powoduje marnotrawienie cennego czasu pracy, a w efekcie spadek efektywności całej firmy.

Chcąc wyeliminować negatywne schematy zachowań, należy monitorować aktywność pracowników i odpowiednio reagować w przypadku niepokojących symptomów – na przykład poprzez wysłanie upomnienia. Umożliwia to między innymi specjalny program, stworzony do monitorowania komputerów pracowników.

Program ActivREC, monitoruje w czasie rzeczywistym aktywność pracowników, przekazuje zrzuty ekranu, blokuje niepożądane strony www, przedstawia szczegółowe raporty i wysyła alerty bezpieczeństwa. Dzięki temu, osoba zarządzająca zasobami ludzkimi, jest w stanie w rzetelny sposób przeanalizować tendencje pracowników pod kątem wykonywanej pracy. Aplikacja, zainstalowana na urządzeniu, jest niewidoczna dla użytkownika.

ActivREC to jednak nie tylko poprawa efektywności pracy firmy, ale również zwiększenie stopnia bezpieczeństwa. System, stosowany przez dział IT, dbający o cyfrowe bezpieczeństwo firmy, może w dużym stopniu ułatwić im wykrywanie i eliminację potencjalnych zagrożeń. Może tego dokonać na przykład poprzez automatyczne wykonywanie i przesyłanie zrzutów ekranu, w chwili podłączenia dysku zewnętrznego do komputera. Umożliwia również ich zdalne odłączenie, zatrzymanie lub zablokowanie – dzięki czemu specjaliści IT są w stanie zareagować odpowiednio szybko i nie dopuścić do zainfekowania systemu firmy szkodliwym oprogramowaniem.

Jak zwiększyć produktywność pracowników?

Wykazanie zaangażowania i produktywności osób zatrudnionych jest podstawą do rzetelnej oceny wydajności firmy i potencjału przerobowego. Program, który monitoruje produktywność, umożliwia wykrycie działań imitujących pracę oraz weryfikację pracowników, którzy sumiennie realizują powierzone im zadania. Pomiar produktywności może również posłużyć jako punkt odniesienia dla aktualnego potencjału przerobowego w firmie.

Dzięki wykorzystaniu ActivREC, osoba zarządzająca zasobami ludzkimi, ma możliwość zweryfikowania, czy w celu optymalnej realizacji konieczne jest zatrudnienie nowych pracowników, czy obecna liczebność kadry jest wystarczająca. W świetle narastającej na rynku konkurencyjności, przedsiębiorstwo nie może pozwolić sobie na straty finansowe, związane z przerostem zatrudnienia. Właśnie dlatego tak ważna jest wiarygodna ocena rzeczywistego potencjału przerobowego w firmie.

Monitorując produktywność, pracodawca ma również wiarygodną podstawę dla oceny podczas przyznawania podwyżek i premii w pracy. Konsekwentne posługiwanie się narzędziem, które monitoruje produktywność, pozwala permanentnie zwiększyć zaangażowanie pracowników w pracę. W chwili, gdy dostrzegą oni opłacalność rzetelnego wykonywania swoich obowiązków, natychmiastowo zwiększy się także efektywność ich pracy.

Optymalne zarządzanie czasem i budżetem

Równoczesne realizowanie kilku projektów w jednym czasie jest najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie zysków firmy. Bardzo dużym problemem w takiej sytuacji, staje się zarządzanie czasem, ocena pracochłonności zadań, a także określanie ich budżetu.

Oprogramowanie do zarządzania projektami ActivRec, pozwala na optymalny podział zlecenia na konkretne zadania i przyznawanie ich pracownikom. W chwili ukończenia zadania przez osobę zatrudnioną, pracodawca może zestawić czas jego realizacji z danymi na temat nakładu pracy i na tej podstawie określić budżet, który zostanie przedstawiony klientowi w formie faktury.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zerknij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Popularne wpisy

soki po cc

Znaleziony temat: soki po cc Soki po cc Czy wiesz, że wyciskanie soków to nie

po angielsku wyciskanie

Znaleziony temat: po angielsku wyciskanie Wyciskanie soków wolnoobrotową sokowirówką – poradnik Wprowadzenie Wyciskanie soków jest

metalowa wyciskarka do cytrusów

Znaleziony temat: metalowa wyciskarka do cytrusów Metalowa wyciskarka do cytrusów – idealne rozwiązanie do szybkiego

leasing uproszczony bez bik

Strona: leasing uproszczony bez bik kategoria tematyczna: Finanse Witaj na stronie internetowej leasinguproszczony.pl! Jesteśmy liderem

gdzie kupić sok żurawinowy

Znaleziony temat: gdzie kupić sok żurawinowy Gdzie kupić sok żurawinowy? Szukasz zdrowego i naturalnego soku

xiaomi kuchnia

Znaleziony temat: xiaomi kuchnia Xiaomi Kuchnia – nowoczesna sokowirówka do wyciskania świeżych soków Wprowadzenie Xiaomi

kuchnia od zera

Znaleziony temat: kuchnia od zera Kuchnia od zera: jak wyposażyć ją w sokowirówkę? Wybór odpowiedniej

wyciskanie hantlami

Znaleziony temat: wyciskanie hantlami Wyciskanie hantlami – jak prawidłowo wykonać ćwiczenie? Wprowadzenie Wyciskanie hantlami to

od kiedy kuchnia dla dziecka

Znaleziony temat: od kiedy kuchnia dla dziecka Kiedy zacząć przygotowywać posiłki dla dziecka? Od kiedy

soki po 12 miesiacu

Znaleziony temat: soki po 12 miesiacu Soki po 12 miesiącu Wolnoobrotowa sokowirówka – dlaczego warto

sokowirowka quigg

Znaleziony temat: sokowirowka quigg Sokowirówka Quigg – kluczowa pomoc w kuchni Wolnoobrotowa sokowirówka Quigg Sokowirówka

prasa wyciskarka do owoców

Znaleziony temat: prasa wyciskarka do owoców Prasa wyciskarka do owoców – idealne rozwiązanie dla miłośników

kuchnia polska bydgoszcz

Znaleziony temat: kuchnia polska bydgoszcz Kuchnia polska w Bydgoszczy: Jak korzystać z sokowirówki? Wolnoobrotowa sokowirówka

40 plus mus

Znaleziony temat: 40 plus mus 40 plus mus – jak przygotować pyszny i zdrowy mus

na co sok z pokrzywy

Znaleziony temat: na co sok z pokrzywy Sok z pokrzywy – zdrowie w Twoim kieliszku

sokowirówka lata 70

Znaleziony temat: sokowirówka lata 70 Sokowirówka z lat 70. – klasyk w nowoczesnej kuchni Historia

z jak zabawki

Strona: z jak zabawki kategoria tematyczna: Zabawki Z jak zabawki to internetowy sklep, w którym

kuchnia gazowa 90 cm

Znaleziony temat: kuchnia gazowa 90 cm Kuchnia gazowa 90 cm – idealne rozwiązanie dla Twojej

kuchnia meble

Znaleziony temat: kuchnia meble Kuchnia: meble i akcesoria W dzisiejszych czasach kuchnia przestała być jedynie

3 pokoje z kuchnia

Znaleziony temat: 3 pokoje z kuchnia Wyciskanie soków w kuchni: 3 pokoje z kuchnia 1.

vita juice wyciskarka

Znaleziony temat: vita juice wyciskarka Vita Juice – idealna wyciskarka wolnoobrotowa do przygotowywania pysznych soków

wynajem samochodów

Strona: wynajem samochodów kategoria tematyczna: motoryzacja Witaj na stronie internetowej HappyCars.pl – Twoim najlepszym źródle