Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na teren oferowany przez miasto, jako zastępczy, na godzina remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą był być delikatny dojazd i minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w ostatnim stanowisku. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na pewno nie odda się nic w ostatnim materiale zrobić. Alternatywą planuje być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one oddane pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg jeszcze w ostatnim roku, tak aby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak mówią handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na placu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również inne punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments