Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Barlinek

Prasówki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie pozyskał nowy smartfon a doskonałe, o czym pomyślałeś, to uchronienie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, jakie są między nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Karlino

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak narodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy to najróżniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym wyglądzie i wyszukanych kształtach. Suche i delikatne sylwetki obudowy i przede wszystkim bardzo zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i przyjemnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie stanowi w kształcie przykryć go w sum, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Tak dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o kilka lub bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całkowitej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na urządzenia przenośne.
Hartowane szkła Karlino

Czym to dzielą się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, ale również sposobem mocowania oraz oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D osiągnie nasze zamierzenie w sukcesie telefonów z tanim ekranem, natomiast nie będzie wystarczającą ochroną dla projektów z pełnymi krawędziami. Tutaj wykorzystywane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to naturalni następca powłok 2D, który tak wykona swoją rolę w sukcesie ekranów płaskich oraz lekko zaokrąglonych na granicach. Warto w ostatnim momencie wspomnieć, że wymienione wysoce artykuły mogą u niektórych producentów być pod innymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Efekty są te jedne, inne stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Karlino

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najzwyklejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do modeli telefonów z tanim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego brzegi nie są zaokrąglone, istnieje to ryzyko, że już zacznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz z jego oprawką. Dodatkowo strony są lekko zaokrąglone, a przez ostatnie nieco wrażliwe na wybranie. Warstwa kleju jest położona jedynie na barwionej ramce, co w sukcesie produktów niższej sytuacje może przynosić ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, natomiast w rezultatach renomowanych jakości nie powinno to stanowić miejsca. Takie szkła pasują do wszystkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak dużo krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Karlino

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Stanowi zatem produkt najdroższy spośród wszystkich trzech również o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Przeznaczone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej specjalnej formie idealnie wpasowuje się do szerokich boków wyświetlacza, chroniąc go z wszelkiej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy przecież pamiętać, iż ich zakładanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, bowiem będą one podważać i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Karlino

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments