Co to jest adblue na stacjach?

Adblue pomorskie

Prasówki

Co to jest adblue na stacjach? AdBlue stanowi ostatnie sporej klasy roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z systemem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Uważa to na końcu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Dostarczany jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Prabuty

Z pośród wszystkich płynów adekwatnych do transportu jest nietoksyczny, silny i estetyczny w postępowaniu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W procesie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w niniejszy związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie oraz w jaki zabieg można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i zastosowanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich coraz dobrze. W niektórych krajach np. w Holandii można także wziąć z automatów wydobywających się przy autostradach. Nie wszystkie samochody można zatankować prosto z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają zbyt wąską średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu prosto z butelki. Trzeba uważać, żeby nie rozlać. Płyn ten zawiera silne właściwości korozyjne. Adblue Prabuty

Gdzie uważa się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym popularniejszy jest kontakt do wlewu AdBlue. Otrzymuje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach system ten nie był składany na stanie projektowania, przez co niebieski korek może dostawać się w drugich miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że to w poważny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej rzeczy warto być pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do osiągnięcia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Prabuty

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi niewyobrażalnie prosta. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i włączamy zapłon. Po kilkorgu sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba wspominać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą możliwością jest zakup płynu w kwotach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Cena w niższych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić zarówno na materiały z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma dokładnie taki sam skład więc nie warto przepłacać.
Adblue Prabuty

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają niższe zużycie paliwa o około 3-4%, a silniki wspólne z normą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w poważny sposób wydłuża okres między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy okres zachowuje pełną sprawność, co przemieszcza się także na większą cenę podczas odsprzedaży. Osoby mające z AdBlue wchodzą na pomoc środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w terenach Unii Europejskiej.
Adblue Prabuty

Artykuł został utworzony we wymiany Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments