5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających swoje produkty online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Specjalnie na zbycie pojawiają się nowoczesne technologie, które dają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na bliskim załatwieniu naszych przygód. Nie doceniamy liczyć w kolejkach. Zakupy poprzez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w możliwości miejsce. Zamiast tego otwieramy stronę internetową a wszystko posiadamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy poznać do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to wybór mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka minut, co w sklepach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w pewnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w pewnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobód niż w galeriach handlowych. Możemy wprowadzić na część każdego sklepu i przeglądać asortyment w jakimkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież i obuwie. Na dodatkowym miejscu spotykają się leki i pielęgnacje. Widać to istnieć zaskoczeniem, jednak warunek jest niski. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Dużo osób posiada oraz ze sklepów internetowych w końcu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych same będzie obecne dodatkowe, a w takiej form musimy udać się co chwila do mało miejsc. Z serii czerpiąc z internetu, wystarczy wpaść na pewną stronę, oraz całe niezbędne informacje będą na wybranie ręki. Jak toż dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na ludzką platformę. Kolejnym ruchem będzie wybranie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w drugich sklepach wraz z propozycją cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, który w grupy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych mężczyzn do używania z propozycji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno uzyskać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz mnóstwo różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wystąpić w sieci niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że są strony, które zbierają w pewnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom wzięcie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej kobiet określa się na zastosowanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca mają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być zapewne są one nieco znane wśród polskich konsumentów, lecz nie odchodzą od tamtych skutecznością i szybkością.

Na tył wspomnijmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które dają zrobienie zakupów i opłacenie ich dopiero po pewnym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy wziąć także z zespołów oferowanych przez sklepy, kiedy i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można i w ostatni rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy kolejny cel.

Artykuł został przygotowany przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments